23 listopada 2017

Wyzwania edukacyjne :

1. Po raz trzeci placówka zgłosiła się do udziału w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagonation . Dzieci z gr. III i IV nazwały swoją drużynę "Drużyna na Medal" i intensywnie się przygotowują przy ogromnym wsparciu rodziców.

WSCHODZĄCE GWIAZDY: WYZWANIE PRZEDSZKOLNE w roku 2017 brzmi :

Drużyna nauczy działać twórczo i współpracować, aby wspólnie sprostać wyzwaniu.

Nasza drużyna:

• Pozna maszyny proste i złożone.
  • Użyje wiedzy o maszynach prostych do stworzenia i zbudowania nowego wynalazku.
  • Stworzy historię, w której opowie o tym jak nowy wynalazek pomaga uratować trudną sytuację.Stworzy rekwizyty, scenografię i kostiumy, które pomogą w opowiedzeniu historii.
  • XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności już za nami!    W dniach 16 - 19 marca 2017, na terenie zabytkowego kompleksu Hali Stulecia, odbyło się największe wydarzenie w 12-letniej historii programu Destination Imagination w Polsce: XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination połączona z International Invitational 2017!
  • Wydarzenie to zgromadziło: 2000 dzieci i młodzieży z drużyn DI,ponad 300 Trenerów,70 Ekspertów,oraz 180 Wolontariuszy.
  • W sumie w Olimpiadzie uczestniczyło 21 drużyn zagranicznych (z Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, USA i Węgier) i 237 drużyn z całej Polski ( w tym nasza Drużyna na Medal), zaś uroczyste Ceremonie - Otwarcia i Zamknięcia Olimpiady – zgromadziły za każdym razem ponad 4000 osób.
  • Olimpiada dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń !!!! Drużyna na Medal z naszego przedszkola stworzyła maszynę Smogotraka i przy jej pomocy pokonała smog !!! /fileget/20170317-120607.jpg
  • Za nami udział w konkursach i przeglądach : X Przeglądzie wiersza, etiudy i bajki logopedycznej Gimnastyka dla języka, II Festiwalu Wielokulturowych Dźwieków i Ruchu, Liściaki, Koncercie Szkół Frankofonia.
  • Praca plastyczna naszych dzieci z gr. IV Bąbelki zajęła II miejsce w kategorii przedszkola w konkursie "Wrocław- kochamy nasze miasto"  organizator konkursu Fabryka Idei:

Do finału konkursu – zgodnie z regulaminem – zakwalifikowano po 20 prac w każdej z 2 kategorii wiekowych (uczniowie i przedszkolaki):

• 10 najwyżej ocenionych przez internautów,
  • 10 wyłonionych przez jury.

Z tak wyselekcjonowanego grona finalistów jury wyłoniło laureatów konkursu, przyznając następujące nagrody:

• 1 miejsce Grand Prix: Przedszkole nr 27 "Skrzaty", grupa V ("Kolorowy Wrocław")
  • 2 miejsce: Przedszkole nr 33 „Staromiejskie”, Grupa IV Bąbelki („Kochamy Miasto krasnoludków”)
  • 3 miejsce: Przedszkole Nr 34 im. PCK, Grupa IV („Nasz kochany Wrocław”)
  • Nasza praca na wystawie pokonkursowej "Wrocław- kochamy nasze miasto" przy ulicy Świdnickiej w pobliżu Opery -/fileget/plansza4.jpg

2. Małymi krokami , w gr. II i III , wdrażamy innowację : „Twórcze rozwiązywanie problemów – Edukacja twórcza w przedszkolu”-Kreatywny maluch

3.Kwiecień 2017r. :W ramach projektu Szkoła w Mieście dzieci z gr. III iIV zwiedziły wystawe w Humanitarium i brały udział w laboratorium : sekcja -woda.

4.Maj 2017r. - wyjście całego przedszkola do Operetki na musical :Trzy wesołe krasnoludki.

5.29 maj 2017 r. - całodniowa wycieczka do wioski indiańskiej.

6. W maju odbędą się również (za zgodą rodziców) badania ortodontyczne i audiologiczne.

7. 1 czerwca - obchody Dnia Dziecka na sportowo - zabawy i konkursy ruchowe, nauka gry w koszykówkę przez tatę Bartka z I grupy, działania plastyczne, zabawy taneczne .

Wyzwania organizacyjne :

1. Złożyliśmy kolejny raz projekt we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim :

projekt 450 - "Staromiejskie cudo"  - edukacyjne ogrodzenie przestrzenią do różnorakiej aktywności i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Staromiejskie cudo - projekt /fileget/staromiejskie-cudo2016.pdf

W tym roku to się musi udać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i udało się , radość przeogromna !!!smiley

A oto projekt ogrodzenia wykonany przez wszystkie dzieci z przedszkola :/fileget/wr161007pr-5893.jpg,

/fileget/wr161007pr-5858-2.jpg,