18 stycznia 2018

Wyzwania edukacyjne :

1. Po raz czwarty placówka zgłosiła się do udziału w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagonation, odbędzie się w dniach 11-13 marca 2018r.Dzieci z gr. III i IV stworzą swoją drużynę  i intensywnie z trenerami będą się przygotowywać do wyzwań , oczywiście przy ogromnym wsparciu rodziców.

WSCHODZĄCE GWIAZDY: WYZWANIE PRZEDSZKOLNE w roku 2018 brzmi :

Drużyna rozwinie kompetencje kulturowe, umiejętnego opowiadania historii oraz będzie poszukiwać podobieństw i różnic, a także wykorzysta wiedzę z zakresu inżynierii i projektowania.

WASZA DRUŻYNA:

• Dowie się jak żyją, uczą się i bawią dzieci z innych kultur.
  • Stworzy i zaprezentuje przedstawienie opowiadające historię o dwóch różnych kulturach.
  • Zaprezentuje podobieństwa i różnice występujące w tych dwóch kulturach.
  • Zaprojektuje i zbuduje rekwizyt, który przeobrazi się i zostanie użyty na dwa sposoby.
  • Stworzy kostiumy i scenografię, która pomoże w opowiedzeniu historii.

Osiągnięcia w roku 2016/2017:

• XII Olimpiada w 2017r. dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń !!!! Drużyna na Medal z naszego przedszkola stworzyła maszynę Smogotraka i przy jej pomocy pokonała smog !!! /fileget/20170317-120607.jpg

• Praca plastyczna naszych dzieci z gr. IV Bąbelki zajęła II miejsce w kategorii przedszkola w konkursie "Wrocław- kochamy nasze miasto"  organizator konkursu Fabryka Idei:

Do finału konkursu – zgodnie z regulaminem – zakwalifikowano po 20 prac w każdej z 2 kategorii wiekowych (uczniowie i przedszkolaki):

• 10 najwyżej ocenionych przez internautów,
  • 10 wyłonionych przez jury.

Z tak wyselekcjonowanego grona finalistów jury wyłoniło laureatów konkursu, przyznając -2 miejsce: Przedszkole nr 33 „Staromiejskie”, Grupa IV Bąbelki („Kochamy Miasto krasnoludków”

Wyzwania organizacyjne :

Wrocławski budżet Obywatelski -Projekt 450 - "Staromiejskie cudo"  - edukacyjne ogrodzenie przestrzenią do różnorakiej aktywności i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Staromiejskie cudo - pierwotny projekt /fileget/staromiejskie-cudo2016.pdf

A oto projekt ogrodzenia wykonany przez wszystkie dzieci z przedszkola :/fileget/wr161007pr-5893.jpg,

/fileget/wr161007pr-5858-2.jpg,

/fileget/wr161007pr-5893.jpg

Wykonano gotowy projekt ale niestety unieważniono przetarg. Musimy cierpliwie (a nie jest to łatwe) poczekać do roku 2018r.

Projekt docelowy i na takie ogrodzenie z atrakcjami z przedszkolakami czekamy :/fileget/a-1-przedszkole-wariant3-widoki-default-000.pdf

/fileget/a-2-widoki-default-000.pdf

/fileget/a-3-przedszkole-wariant3-widoki-default-000.pdf