Przedszkole nr 33 „Staromiejskie” znajduje się w dogodnej dla Państwa lokalizacji- centrum miasta. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-17.00. Przedszkole ma bardzo dobre warunki lokalowe: duże, dobrze nasłonecznione sale z własnymi łazienkami dostosowanymi do wieku dzieci, przestronny hol,  gabinet logopedyczny, gabinet metodyczny, a także własną kuchnię, która jest wyjątkowym atutem placówki. Jesteśmy jedną z niewielu placówek na terenie Wrocławia, w której wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu według domowej receptury z dostosowaniem się do norm żywieniowych. Dzieci spożywają świeże i smaczne posiłki, które określa się mianem „jak u mamy”. Przedszkole na bieżąco jest wyposażane w nowoczesne pomoce dydaktyczne, również z zakresu technologii informatycznej. Dużą zaletą placówki jest przestronny, ogrodzony plac zabaw.

Przedszkole posiada wykwalifikowaną, profesjonalną i zaangażowaną kadrę pedagogiczną, która dba o wszechstronny rozwój dziecka. Dzieci są pod stałą opieką; w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej realizowane są zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Przedszkole współpracuje z poradnią psychologiczno – pedagogiczną oraz jest objęte Miejskim Programem Profilaktyki Logopedycznej. Nasza placówka posiada liczne certyfikaty. W przedszkolu prowadzone są darmowo dwa języki obce: język francuski i język angielski – przez certyfikowanych filologów, a także religia, gimnastyka korekcyjna, rytmika, zajęcia sportowe „Mali Wspaniali”. Dodatkowo dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych- prowadzonych przez Vice Mistrza polski oraz Półfinalistę Mistrzostw w Tańcu Towarzyskim, w zajęciach z robotyki, a także wyjściach na basen.  Często gościmy specjalistów od profilaktyki próchnicy i ekologii, którzy prowadzą dla dzieci interesujące warsztaty. Raz w miesiącu odbywają się u nas koncerty muzyczne.  Zachęcamy do zapoznania się z programami i projektami edukacyjnymi, w których bierzemy udział.

I ty możesz do nas dołączyć!

Zapraszamy!

Poniżej znajduje się wirtualny spacer po Przedszkolu, podkładem muzycznym jest Hymn Przedszkola śpiewany przez naszych wychowanków.