PROGRAMY I PROJEKTY EDUKACYJNE REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU:

 Promocja Zdrowia [kliknij]

 Miejski Program Profilaktyki Logopedycznej
 Program profilaktyki próchnicy zębów dzieci w wieku 3-5 lat.
-Zdrowa żywność,
-Aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu,
-Prawidłowa mowa wychowanków,
-Konsultacje ze specjalistami.

Edukacja globalna zmienia nasz świat.
Romowie są wśród nas.

– Tolerancja różnorodności świata,
– Prawa człowieka,
– Akceptacja każdego człowieka,
– Ekologia i dbanie o zasoby naturalne ziemi,
– Opieka nad głodnymi, biednymi, niepełnosprawnymi,
– Poznawanie różnych kultur świata sztuki, kuchni, społecznych wartości i inne.

 Cały Wrocław czyta dzieciom.
 Czytanie na dywanie.
 Magiczna moc bajek.[kliknij]

– Rozwijanie kompetencji językowych,
– Rozbudzanie aktywności twórczej i wyobraźni dziecięcej,
– Rozwijanie ekspresji plastycznej,
– Kształtowanie prawidłowych nawyków czytelniczych,
– Rozwijanie pamięci słuchowej.

 Piękna nasza Polska cała.[kliknij]
– Rozbudzanie postaw patriotycznych,
– Kultywowanie polskiej tradycji regionalnej i narodowej,
– Kształtowanie szacunku do państwa polskiego i jego symboli narodowych.

Przedsiębiorczy Przedszkolak
Cele:
– Kształtowanie postawy szacunku do pracy i pieniędzy,
– Edukacja przedsiębiorczości,
– Przeliczanie na konkretach.

Praca z dzieckiem o specyficznych potrzebach edukacyjnych.
Cele:
-Praca z dzieckiem szczególnie uzdolnionym,
– Praca z dzieckiem mającym trudności,
– Indywidualizacja w edukacji przedszkolnej.

 Bezpieczny przedszkolak.
– Bezpieczna droga do przedszkola,
– Bezpieczna zabawa w przedszkolu i ogrodzie,
– Współpraca z Policją oraz Strażą Miejską.

 Aniołkowe granie.
-Kształtowanie wrażliwości na potrzebujących,
-Integracja i współpraca ze środowiskiem lokalnym,
-Pomoc innym.

„ Mamo, tato, wolę wodę!”- program edukacyjny

Cel:  wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

„ Czyściochowe Przedszkole”- program edukacyjny

Czyściochowe Przedszkole to program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce
organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.

Wizja i cel programu

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu. Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać  w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

Krótkie historie bohaterów Czyściochowa przybliżają dzieciom świat codziennej higieny! Siódemka uroczych zwierzaków zmierzy się z różnymi trudnościami higienicznymi i w atrakcyjny, przyjazny dzieciom sposób pokaże, jak dbać o dobre nawyki. Każdy z bohaterów odpowiada za inny aspekt czystego oraz zdrowego ciała i z pomocą swoich sprzymierzeńców walczy z antyhigienicznymi przeciwnikami, takimi jak na przykład Ząbiaki czy Bakteriaki.

Ogólnopolski projekt „Działaj z imPETem!”. To projekt edukacyjny, w którym zachęcamy dzieci do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk kładziemy na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Wierzymy, że edukując dzieci w przedszkolach, jesteśmy w stanie krzewić ekopodstawy i tworzyć ekonawyki już od najmłodszych lat. Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma pięknej planety!

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W tym roku po raz 13. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

W roku szkolnym 2021/2022 nasza placówka uczestniczy w akcji Zdrowo i Sportowo Wspólnie: – nauczymy się jak budować nawyki aktywności fizycznej; – pokażemy, że sport jest świetną zabawą, ale też uzupełnieniem tematycznym innych zajęć; – zapewnimy dzieciom odpowiednią dawkę i jakość ruchu – zdobędziemy wiedzę z zakresu wpływu odżywiania, odpoczynku i higieny na zdrowie człowieka.