TYDZIEŃ KULTURY FRANCUSKIEJ

W ramach Międzynarodowych obchodów Dni Frankofonii, które corocznie przypadają w miesiącu marcu oraz nauki języka francuskiego w naszym Przedszkolu, został zorganizowany Tydzień Kultury Francuskiej. W trakcie, którego dzieci „wyruszyły” w wirtualną podróż do Francji, gdzie zapoznały się z  tradycjami, kulturą, symbolami oraz kuchnią tego kraju.

Mogliśmy podziwiać prace plastyczne dzieci o tematyce francuskiej, wspólnie śpiewaliśmy francuskie piosenki, poznaliśmy najbardziej znane zabytki Francji oraz symbole, a także w prezentacji multimedialnej, dzieci miały okazję zobaczyć najbardziej tradycyjne dania Francji, a następnie własnoręcznie zrobić francuskie rogaliki, które ze smakiem zjedliśmy. Jak na Francję przystało, nie mogło zabraknąć MODY – dzieci w tym dniu mogły zaprezentować się na czerwonym dywanie w kolorach flagi Francji, oczywiście wszystko przy francuskiej muzyce. Nasz Francuski Tydzień zakończył się rozstrzygnięciem wewnątrz przedszkolnego konkursu pt. „Wieża Eiffla oczami dziecka”, w którym świetnie bawiły się nie tylko dzieci, ale także rodzice, za co pięknie dziękuję i zapraszam ponownie w marcu do zabawy:)